Skubus gabenimas

SKUBUS GABENIMAS

Skubus gabenimas – prioritetinis krovinio gabenimas, kuriam dažniausiai renkamės oro transportą. Skubiems kroviniams taikomas kiek įmanoma trumpiausias krovinio pristatymo laikas, operacijos atliekamos pirmumo tvarka, gabenama pačiu pirmu reisu Vakarų ir Centrinėje Europoje, Skandinavijos, Baltijos šalyse, Rusijoje, Kazachstane. Lėktuvas skrenda dideliais greičiais ir trumpiausiais maršrutais, kiekvienas reisas yra unikalus ir nepriklausomas nuo kitų vykdomų reisų. Tranzitu kertant valstybių teritorijas, sutaupomas laikas, kadangi nereikalingos sienų kirtimų, muitinių ar panašios procedūros. Skubius ar greitai gendančius krovinius galima transportuoti specialiais užsakomaisiais krovininiais reisais. Saugumas ir patikimumas – tai dar 2 svarbūs aspektai, renkantis krovinių transportavimą oro linijomis. Ši transporto rūšis visiškai nepriklauso nuo vietovės sąlygų, krovinius mažiau veikia aplinka bei kiti fiziniai ar mechaniniai veiksniai. Skrydžių tvarkaraščiai yra planuojami minutės tikslumu, tad krovinys visada klientą pasieks sutartu laiku.

Nežiūrint į dvigubai išaugusius pervežimo kaštus, lyginant su kitomis krovinių transportavimo rūšimis, krovinių vežimo oro transportu apimtys kiekvienais metais vis didėja.
(Vežant krovinius oro transportu, į oro uosto pakrovimo aikštelę jie turi būti atgabenami 4-5 val. iki skrydžio. Prekės turi būti pasvertos, atitinkamai suženklintos bei supakuotos. Turi būti įforminta jo dokumentacija, parengiamas krovimo planas bei svorio centro žiniaraštis, tik tada krovinys gali būti patalpintas į lėktuvą. )